Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
USA Today'de Superman üzerine bir makale
Gönderen kurtaran_adam, Salı, 09 Eylül 2008 15:09


Superman’in Öyküsü : Çelik Adam’ı Kanlı Bir Soygun mu Ortaya Çıkardı ?

USA TODAY, David Colton

Dünyanın ilk süper kahramanı 2 Haziran 1932 akşamı doğdu; ama bu doğum hayali Kripton gezegeninde değil Cleveland sokaklarındaki az bilinen bir olay sonucu gerçekleşti.

Litvanya asıllı bir Yahudi göçmeni olan Mitchell Siegel o akşam saat 8:10 sularında East Side civarındaki ikinci el kıyafet satan mağazasında çalışıyordu. Polis raporlarına göre o sırada üç kişi mağazaya girdi. İçlerinden birisi deneyip b ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Frankofon Tanıtımı - Beynine Bir Kurşun
Gönderen kurtaran_adam, Cumartesi, 06 Eylül 2008 23:49


Du plomb dans la tete - Beynine bir kurşun

Senaryo: Matz
Desen: Wilson
Yayınevi: Casterman, Ligne Rouge
Format: 56 sayfa, büyük boy sert kapak, €9.50

Evet BD’severler, gençler ve her daim genç kalanlar... Pastırma sıcakları devam ettiğine göre, yazın okunmasi keyifli bir polisiye –noir seriyi görücüye sunalım. Öykü, katil serisinin başarılı senaristi Matz’dan geliyor.
Perde, iki tetikçinin 2000$’lık timsah derisi pabuçlar, klas giyim ve ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Brian Azarello Joker'i Anlatıyor
Gönderen Nick Fury, Perşembe, 04 Eylül 2008 15:05

DC Comics Ekim ayı içerisinde “Joker” adlı 128 sayfalık kalın kapaklı grafik romanı piyasaya sürecek. Bu proje için “Lex Luthor: Man of Steel” macerasından tanıdığımız yazar Brian Azzarello ve çizer Lee Bermejo tekrar bir araya geliyorlar. Bu yeni öyküde Gotham Şehri’nin en kötücül kahramanının daha karanlık ve rahatsız edici taraflarını göreceğiz. Arkham Tımarhanesi’nden kurtulan Joker, kurmuş olduğu suç şebekesinin Penguen, Bilmececi ve İki Yüz tarafından ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
İntikamın Adı V
Gönderen Leto, Perşembe, 04 Eylül 2008 12:59

 
Forum üyemiz Umut "Vega" Çalışan'dan müthiş bir tanıtım yazısı                                        ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
The Dark Knight ABD Hasılatı 500 Milyon Doları Geçti
Gönderen kurtaran_adam, Salı, 02 Eylül 2008 18:09


The Dark Knight geçtiğimiz hafta itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri'nde 504 milyon dolar hasılat yaparak, 600 milyon doları geçen Titanik'ten sonra ikinci sıraya oturdu. The Dark Knight'ın ABD'de 530 milyon dolar hasılata ulaşması bekleniyor. Dünya çapındaki hasılatı 900 milyon dolar ve bunun da 1 milyar dolara ulaşması beklentiler arasında.

Geçtiğimiz haftanın ABD hasılat listelerinde 1. sırayı Tropic Thunder, 2, sırayı Vin Diesel'in oynadığı Babylon AD ve 3. sırayı da The Dark Knight almisti.

http://www.icv2.com/articles/news/13202.html ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Kuvayi Milliye Destanı Cumhuriyetle Ücretsiz
Gönderen kurtaran_adam, Cumartesi, 30 Ağustos 2008 22:37


31 Ağustos Pazar tarihli Cumhuriyet gazetesi ile birlikte Nuri Kurtcebe'nin Nazım Hikmet'in Kuvayi Milliye Destanıyla aynı ismi taşıyan uyarlaması ücretsiz olarak dağıtılacak. 366 sayfalık eserin ilk basımı Leman Basım yayın tarafından yapılmıştı. Zafer Bayramı ertesinde bu güzel eseri almamış olanlar için güzel bir fırsat.
...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Wanted 2 Film Olarak Gelecek
Gönderen kurtaran_adam, Cumartesi, 30 Ağustos 2008 22:11


Mark Millar'ın Wanted uyarlaması dünya çapında 260 milyon dolarlık bir hasılat başarısı elde etmişken doğal olarak ikinci ve hatta üçüncü film beklentisi orta çıkmıştı.Film vizyona girmeden dahi başarılı olacağı öngörülmekteydi. Ancak erken dönemde Millar'dan devamla ilgili net bir açıklama gelmemişti. Ancak Millar yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Wanted 2'nin geleceğini ve bunun çizgi roman değil doğrudan bir sinema filmi olacağını söyledi. Farklı işler yapmaktan zevk aldığını ve Wanted'ın çizgi roman olarak devamını getirmek istemediğini, devam filmi içinse film için orijinal bir ko ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it