Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Firestorm
Gönderen kurtaran_adam, Çarşamba, 16 Temmuz 2008 22:09

Firestorm
(Wikipedia dan tercüme edilerek özetlenmiştir.)

Yayın Bilgileri


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Downey Holmes Rolünde
Gönderen kurtaran_adam, Perşembe, 10 Temmuz 2008 22:02

Guy Ritchie tarafından yönetilecek ve senaryosu yakınlarda piyasaya çıkacak bir Sherlock Holmes çizgi romanından uyarlanmış olacak filmde Holmes rolü Downey'in. Filmin 2009 Ekim ayında vizyona girmesi bekleniyor. Daha önceki Holmes uyarlamalarının aksine filmde dedektifin entellektüel yeteneklerinden çok aksiyona ve maceraya ağırlık verilecek. Downey önümüzdeki yıllarda 2010'da çekilecek Iron Man devam filmi ve Cowboys and Aliens ile birlikte iki farklı çizgi roman uyarlamasında da rol alacak.

 


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

Christopher Reeve, Superman’lerin en bilinen yüzü.
Gönderen Yunus, Pazartesi, 07 Temmuz 2008 12:39

Superman çizgi romanının modern kahramanı, bugünün postmodern dünyasında yenilmezliğinden ötürü eleştirilerin hedefi. Yine de Nietzsche'nin ilham verdiği Superman'den daha süperi gelmedi..

Süper çizgi kahramanların en süperi, en Amerikanı ve en bilineni, Kripton'un El eşrafından olma, Jor - El oğlu Kal - El, namı diğer Superman, ya da Dünyalı adıyla gazeteci Clark Kent, bu ay 70. yaşına bastı. O her ne kadar, DC Comics macera ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Doğan kardeş 6
Gönderen Yunus, Pazartesi, 07 Temmuz 2008 12:19

Doğan Kardeş dergisi 6. sayısında, çizgi romanın köşe taşlarından Alexandro Jodorowsky ile farklı çizerlerin bir araya gelerek ürettiği mini çizgi öykülere yer verdiği “Kırmızı Kuşak” bölümü, Sakinlerinin uysal birer mahkûma dönüştüğü hapishane-gezegen Angkhar’da geçen bir hikâyeyi konu alan “Suçlu”…  Derginin diğer maceraları “Gecelerin Efendisi”, “Albatros”, “Okko”, “Blueberry”, “Blacksad”, “Tetikçi, Kırmızı Ay” ve “Tengiz& ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Sin City 6. cild çıktı!
Gönderen Yunus, Pazartesi, 07 Temmuz 2008 12:12

Frank Miller'in Günah şehri 6. kitabı Koray Özbudak'ın çevirisi ile Arka Bahçe yayıncılık logosuyla yayınlandı. İnternet üzerinden indirimli olarak Frpkitap sitesinden, kitapevi ve çizgi roman satış noktalarından bulabilirsiniz.

"HASTALIKLI ROMANTİZMLER ÇAĞINA HOŞ GELDİNİZ..."
.....
Çok zaman grafik sanatı ve animasyon tekniklerinden de yararlanan bu anlatım tarzı eski çizgi roman anlayışından çok farklı yerlere götürmekte bizi. Öyle ki, bu tür çizgi romanların herhangi bir sayfası rah ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Ayılı Adam "Eksi Seksen"
Gönderen Yunus, Pazartesi, 07 Temmuz 2008 12:02

 Rodeo yayınları Studio Rodeo olarak ilk kitapları Ayılı Adam " Eksi Seksen" i yayınladı. Yalçın Didman'ın yazıp çizdiği çizgi roman 144 sayfa renkli 40 YTL etiket fiyatı ile büyük kitabevlerinde.Rodeo'nun sitesinden yaptığı duyuru şöyle :"RAD start aldı! EKSİ SEKSEN ve ötesine dair bilgiler yayında!

Yalçın Didman'ın başyapıtı, yüksek kaliteli albüm formatında ve ilk kez yekpare biçimde okurla buluşuyor... Dahası, bu sadece başlangıç!

Rodeo tarihinde önemli bir sürece girdik: İçerik ve üretim koşulları adına zengin bir yelpaze oluşturacak Rodeo Albümler Dizisi, ilk görkemli kita ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Adamantium Hakkinda Genis Bilgi
Gönderen Yunus, Pazar, 06 Temmuz 2008 21:25

Adamantium çoğunlukla çizgi romanlarda, çizgi filmlerde ve bilgisayar oyunlarında görülen kurgu bir metal veya kristaldir. "Kırılamaz, elmas kadar sert" anlamlarına gelen "adamant" kelimesinin sonuna bir çok kimyasal elementin sonunda bulunan Latince "ium" ekinin getirilmesi ile yaratılmış bir isimdir. Klasik anlamda Adamantium kırılamaz ve delinemez nitelikteki tüm objelere verilen isimdir. Ancak genel anlamda Adamantium hasar verilemez özellikte olan hayali bir element veya maddeye verilen isimdir.

Marvel Çizgi Roman Dünyasında A ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it