Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
YYYOOOOOOOOO JOOOEEEE
Gönderen The Bat, Perşembe, 05 Haziran 2008 02:00

" Mutasyon yok... Karizma yoksunu kötü adamlar, ergenlik problemleriyle iç bunaltan yeniyetmeler yok... Kadın karakterlerin fazlalığından kaynaklanan pembe dizi kıvamında hikayeler yok... Sorunlarını el bombaları ve tam otomatik silahlarla çözmeye çalışan X-Man'ler düşünün. İşte size G.I. JOE !!!"

"Storm Shadow ve Snake Eyes dururken Wolverine de kim oluyormuş"


:)Yukarıya yazdıklarım fan sitelerinden...Aslında he ...

Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
Gölge 9. sayı
Gönderen Yunus, Salı, 03 Haziran 2008 00:45

Gölge e-Dergi 9. sayısı ile siz okurlarına merhaba derken, bu ayki dosya konularından birinin “Ücretsiz Çizgi Roman Günü” olduğunu duyuralım istedik. Diğer dosyamız da “Bir Sinefilin Festival Günlüğü”. Hasan Nadir Derin takip ettiği festivali film film, saat saat, dakika dakika yazdı.

Bu ay Gölge’nin çizgi romanları Utku Tönel’in yazıp Gökhan Gültekin’in çizdiği “Ars Moriendi” ve İbrahim Aydın’ın yazıp Hakan Aydın’ın çizdiği “Aydede”

Dergimizde iki de özel röportaj var. Hodi Podi’nin çizeri Engin Deniz Erbaş ve oyun konsept çizeri aynı zam ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Conan Sayılarına genel bakış
Gönderen Yunus, Çarşamba, 21 May 2008 00:15

Dark Horse'un Conan yayın haklarını satın aldığı 2003 yılından bu yana yaptıklarına bir daha göz atalım.
1. 50 sayı süren (aslında toplam 51 sayı çünkü girizgah görevi üstlenen sıfırıncı sayı ile başladılar) ve her ay düzenli olarak yayınlanan, bu ay ABD'de sona eren Conan fasikülleri.
Bu seri Türkiye'de Lal kitap yayınlanmaya devam ediyor, Mayıs 2008'de 47 nci sayısı çıktı ve büyük ihtimalle 50nci sayıya kadar takip etme fırsatı bulabileceğiz.
2. 1 nci maddede bahsedilen dergiler birleştirilerek TPB (Trade Paperback, yani 'cilt' diyebiliriz) formatında 6 kitap olarak piyasaya sunuldu.
Bu cilt ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
30 gün ön siparişte
Gönderen Yunus, Perşembe, 08 May 2008 02:52

30 Gün Gece grafik romanının ilk cildi www.jedbang.com adresinde ön sipariş yolu ile satışa çıktı. Yakında raflarda da yer alacak...

"Steve Niles ve Ben Templesmith tarafından yaratılmış olan korku çizgi romanı 30 Days of Night serisinin ilk grafik romanı. 30 Days of Night ABD'de satışa çıkar çıkmaz büyük bir ilgi görerek korku türündeki en çok satan çizgi romanlar arasında yerini almış ve yaratıcıları Niles ve Templesmith tarafından hikaye geliştirilerek bir seriye dönüştürülmüştü. 2007 senesinde Scream Awards birinciliği ile ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
YALINAYAK GEN 3 – Bombadan Sonra
Gönderen Yunus, Çarşamba, 07 May 2008 22:06

İzmirli yayınevi Tudem yayınları Yalınayak Gen adlı manganın 3. sayısını yayınladı. Yalınayak Gen 3, Hiroşima’nın bomba sonrası günlerini Gen’in ve yakınlarının gözünden anlatıyor.

Yalınayak Gen hakkında;
“Kendinizi bu olağanüstü kitaba bırakın; buğulu gözlere ve Japon tarzı çizgi romanın sıra dışı anlatımına alışın.”
Art Spiegelman
Pulitzer Ödülü Sahibi Çizgi Romancı

“Yalınayak Gen’i bir solukta okuyup bitirdim. Hem keyiflendim, hem dehşet duyguları yaşadım. Merakla devamını bekliyorum.”
Bilgin Adalı

YALINAYAK GEN 3 – Bombada ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Conan #50
Gönderen Yunus, Salı, 06 May 2008 23:31

Bizde Lâl Kitap tarafından yayınlanan ve ABD'de yarın (7 mayıs 2008) satışa sunulacak son Conan dergisi hakkındaki tanıtım yazısını aşağıda okuyabilirsiniz.

Yazar : Tim Truman
Çizer : Tomàs Giorello
Kapak Çizeri : Tony Harris
Renklendiren : JD Mettler and Tony Shasteen

Çocukluğundan bu yana ölüm her zaman Kimmeryalı Conan’ın etrafında kol gezmişti, ama ölümle hiçbir zaman böylesine yüzleşmedi. Korkunç bir büyünün pençesindeki sadık arkadaşı korkunç bir ölümle ölmüş olmasına rağmen tekrar ebedi istirahate gönderilmeli, ama zaman çok kısa. Kend ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Dark Horse Conan Haberleri
Gönderen Yunus, Pazar, 27 Nisan 2008 12:22

Editör Scott Allie, Robert E. Howard'ın yarattığı Conan'ın hayatındaki yeni dönemi dinleyicilere duyurdu. "Conan bizim için çok çok başarılı bir yayın oldu" dedi ve Dark Horse'daki herkesin şu ana kadar Conan adına yapılanlar nedeniyle çok heyecanlı olduklarını ekledi. Conan'ın hayatındaki yeni dönemi anlatacak olan "Kimmeryalı Conan" serisi için yazar Tim Truman geri döndü. İlk 50 sayılık seri Conan'ın Kimmerya'yı terketmesinden sonra medeniyetle tanışmasını anlatıyordu, yeni seri ise Conan'ın paralı askerlik günlerini anlatacak. Yazar Truman'ın yanısıra öykülerin çizimlerini 50 sayılık Conan serisinin ...


Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it