Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Mark Millar ile "İhtiyar Logan" üzerine söyleşi - 1 -
Gönderen Yunus, Cumartesi, 19 Nisan 2008 18:35

Eğer Mark Millar ve Steve McNiven olsaydınız ve 2007 nin en çok satan çizgi romanlarından olan, medyanın gündemini uzun süre meşgul eden ve Marvel Evrenini yeniden tanımlayan “Civil War” (İç Savaş) çalışmasından sonra yeni bir projeye başlamak isteseydiniz ne yapardınız ?

(A) Zirvedeki yerinizi iyice sağlamlaştırmak üzere içinde süper kahramanların cirit attığı diğer bir uzun soluklu projeye atılırdınız
(B) Gelecek zamanda Wolverine konulu yeni bir çalışmaya atılırdınız

Yanıt B seçeneği.

2008 Haziran ayında çıkacak Wolverine Say ...

Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
Nightwing ve Batgirl
Gönderen Yunus, Perşembe, 17 Nisan 2008 11:46

Andy Kubert'tan... Nightwing 145'in kapağı. Baba-Oğul yetenek bu adamlar. Netteki okur yorumları çizer Rags Morales ve yazar Peter Tomasi'in nerdeyse dibe vuran dergiyi kurtardığı yönünde.  Kapakta Nightwing'in arkasındaki hatun kişi Ra's Al Ghul'un kızı Talia... Sanırım bir çoğunuz Nightwing'in kim olduğunu biliyordur. İlk Robin Dick Grayson. Kendi sembolünü ve kostümünü yarattı ve uzuuuuuunnnnca bir süredir (tam tamına 23 yıl) Bruce'dan ayrı takılıyor. Gotham'a yakın bir liman kendi olan Blüdhaven'da yaşıyor.

Cassandra Cain nam-ı değer Batgirl 6 sayılık bir mini seriyle dönüyor. Temmuz ayında çıkacak olan ilk sayın ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
"Batman Gotham Knight" animasyonu gala tarihi belli oldu
Gönderen Yunus, Çarşamba, 16 Nisan 2008 19:17

Batman Gotham Knight (Gotham Şövalyesi Batman) animasyon filminin galası DC Comics, Warner Premiere, Warner Home Video ve Warner Bros. Animation tarafından 28 Haziran 2008 tarihinde Wizard World Chicago'da gerçekleştirilecek. Gösterimin yapılacağı akşam hemen galadan sonra efsanevi animasyon yönetmeni Bruce Timm'in (Superman Doomsday, Justice League: The New Frontier) de aralarında bulunduğu film ekibinin, tanınmış çizgi roman yazarı Brian Azzarelo'nun ve Emmy ödüllü televizyon yazarı Alan Burrnet'in katılacağı bir panel düzenlenecek. Diğer film yapımcılarının ve ses sanatçılarının da katılımı bekleniyor.
Resim

Batman Gotham Knight, Amerikan anim ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Huzur içinde yat OLLIE
Gönderen Yunus, Çarşamba, 16 Nisan 2008 11:58

Disney'in ünlü '9 Yaşlı Adam'ından geriye kalan son animatörü Ollie Johnston dün 14 Nisan 2008'de hayata veda etti. Johnston 1935-1978 yıları arasında 'Fare Evi' için çalıştı, animatör olarak PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER, FANTASIA, BAMBİ ve PİNOKYO gibi ünlü klasiklerde görev aldı. En son olarak 'The Rescuers (KURTARICILAR)' adlı filmde yer aldı ve hatta bu filmde 'kedi RUFUS' olarak karikatürize edildi.

Uzun soluklu arkadaşı Frank Thomas ile beraber hazırladıkları 'ILLUSION OF LIFE' tüm dünyada okullarda animasyon ders kitabı olarak kullanıldı. Frank'in oğlu Theodore, bu iki arkadaşın dostluklarını 1995 ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Eagle Awards 2008 oylamasında Mahmud A. Asrar'da var
Gönderen Yunus, Perşembe, 10 Nisan 2008 23:49

 

Yüksek prestijli görülen ve İngiltere'de düzenlenen Eagle Awards 2008 çizgi roman ödüllerinde bu sene "en iyi yeni çizer (Favourite Newcomer Artist)" sınıfında hepimizin tanıdığı çizer Mahmud A. Asrar'da aday oldu. Ayrıca Image Comisc'te çizdiği Dynamo 5 "en iyi toplama cilt (Favourite Reprint Collection)" dalında aday oldu. Oylama halka açık ve internet üzerinden düzenleniyor.

Mahmud A. Asrar'a tüm resimliroman.net sakinleri destek verecektir inanıyorum. ;)

Oylamanın adresi;
http://www.eagleawar ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Guy Davis'ten THE MARQUIS
Gönderen Yunus, Pazar, 06 Nisan 2008 00:35

Daha çok Mike Mignola'nın Paranormal Araştırmalar Bürosu B.P.R.D. ve Matt Wagner'la beraber çalıştığı Sandman Mystery Theatre ile tanınan Amerikalı çizer Guy Davis'in yarattığı THE MARQUIS, 18. yy Fransa'sında Engizisyon Mahkemesinin gücünü yitirmediği Venisalle'de geçmekte. Gizemli Markis Maskesi altına sığınan (Bir tür Venedik Maskesi. V For Vendetta'daki Guy Fawkes maskesini andırıyor. Ancak daha ürkütücü ) ve Aziz Massard kültüne inan Vol de Galle'in Lovecraft'vari Cehennem yaratıklarına karşı savaşının anlatıldığı seri Amerika'da Oni Press tarafından iki cilt halinde yayınlanmış. Galle'in doğaüstü yaratıkları ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Devil's Due Publishing
Gönderen Yunus, Cuma, 04 Nisan 2008 23:52

Hack/Slash'in 1. sayısı, kapak Tim Seeley'den. Seriyi Rebekah Isaacs çizip Andrew Dalhouse renklendiriyor.

"One-shot" olarak başlayan seri yazan ve zaman zaman çizen Tim Seeley tarafından yaratılmış. Kahramanı, bir dehşetin kurbanı olan Cassie, kendisi "slasher" diye tabir edilen katillerin avcısı haline geliyor. Ekürisi Vlad da korkunç görünümünü bir gaz maskesiyle saklayan sevimli dev.

Seri 2004 yılında "Euthanized" isimli hikayeyle başlayıp "Girls Gone Dead" ile devam ediyor. Bu one-shotların toparlandığı bir TPB de var. Mayıs 2007 den beri de seri halinde çıkıyor, şu anda 10. sayısında.Başkahram ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it