Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Gölge e-dergi Özel Sayı İçin Aranıyor
Gönderen Yunus, Perşembe, 03 Nisan 2008 14:11

Gölge e-dergi “Öykü Özel Sayısı” için Polisiye / Bilim kurgu / Fantastik kurgu / Korku öyküleri topluyoruz.

Bu “Özel Sayı”da daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış öykülerinize yer vermemizi isterseniz, Times New Roman karakteriyle 12 punto, A4 ile 4 sayfayı geçmeyen ve belirttiğimiz türlere uyan öykülerinizi hayalsaati@gmail.com dan bize ulaştırabilirsiniz.

Son teslim tarihi 1 Haziran 2008’dir.

Seçilen öyküler, daha sonradan açıklayacağımız tarihte, internet ortamında yayımlanacak olan “Gölge e-dergi Öykü Özel Sayıs ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Doğan Kardeş 3
Gönderen Yunus, Salı, 01 Nisan 2008 13:00

Yapı Kredi Yayımcılık tarafından yayınlanan Doğan Kardeş çizgi roman dergisinin 3. sayısı yayınlandı. Dergi hakkındaki görüşlerinizi ve önerileriniz forum alanımızda bulunan Doğan Kardeş başlığına yazabilirsiniz. 

Dergiden örnek sayfalar aşağıdaki linklerde.
 Gecelerin Efendisi
 Albatros
 
Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Gölge 7. sayı yayınlandı
Gönderen Yunus, Salı, 01 Nisan 2008 12:45

Gölge e-derginin 7. sayısını sizlere sunarken yine güzel şeylerin haberlerini verelim istiyoruz.
Aramıza bu sayıda da yeni yazar-çizerler katıldı.

Yildizsavaslari.com’dan Cansu KorkmazStar Wars: 30 Yıllık Bir Efsane” yi yazdı. Cansu’nun bir seri halinde yayınlayacağımız Yıldız Savaşları yazılarını Star Wars animasyonunu sinemalarda görene kadar devam ettireceğiz.

Bu sayıda üç çizgi romanımız var; “Efsane Sirk”i İbrahim Aydın yazdı ve renklendirdi. Hakan Aydın çizdi ve çiniledi. “Kör&rdqu ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
23 Nisan Şenliğinde Çizgi Romanlarla Çocukları Buluşturuyor
Gönderen Yunus, Cuma, 21 Mart 2008 11:41

ÇİZGİ ROMAN OKURLARI PLATFORMU (ÇROP), 21, 22, 23 Nisan 2008 tarihlerinde gerçekleşecek olan ve Şişli Belediyesinin düzenleyeceği “KARNAVAL ÇOCUK” 23 NİSAN ŞENLİĞİ’nde tam üç gün boyunca stand açarak çocuklara bedava çizgi roman okuma fırsatı sunarak projesinin ilk aşamasını gerçekleştirecektir.

İLK AŞAMA
Maçka Parkı’nda gerçekleşecek şenlikte yetişkin ve çocuk toplamda 30 000 kişi bekleniyor. ÇROP, işte bu ziyaretçileri çizgi romanla buluşturarak iki aşamalı projenin ilk ayağını gerçekleştirecektir.

Bu projenin gerçekleşmesi i& ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Gençlerin ve yetişkinlerin dergisi
Gönderen Yunus, Çarşamba, 12 Mart 2008 23:22

Doğan Kardeş'in 2. sayısı çıktı. Doğan kardeş dergisi editörü Deniz K. Pala'nın editoryal yazısı ve dergi içindekiler aşağıda;

Doğan Kardeş’in ikinci sayısıyla tekrar birlikteyiz! İlk sayının çıkmasını beklerken heyecanımızı paylaşan, dergiyi ellerine alır almaz da e-posta ya da telefonla fikirlerini ileten bütün okurlarımıza çok teşekkür ederiz. Bundan böyle bu sayfada sizlerin düşüncelerine de yer vermek istiyoruz, künyede yer alan e-posta adresine yazabilirsiniz.

Elinizdeki sayıda, geçen sayıda başlatmış olduğumuz maceraların devamını bulaca ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Çigi roman kahramanları makarna olacak
Gönderen Yunus, Pazar, 02 Mart 2008 16:00

Makarna sektörünün önemli kuruluşlarından Arbel Grubu, Warner Bros ve Fox Century ile yapılan anlaşmayla Mart ayı içinde Süpermen, Batman, Twety ve Simpsonlar gibi çizgi film karakterleriyle çocuklara özel makarna üretecek.

Arbella markası ile 18 çeşit makarna üreten Durum Gıda "Arbella Family" eğlenceli makarna konsepti ile çocuklara ve ailelere yönelik makarna çeşidini piyasaya sunacak. Arbel Grubu Warner Bros ve Fox Century ile yapılan lisans anlaşmaları çerçevesinde Mart ayından itibaren Süpermen, Batman, Twety, Tazmanya Canavarı ve Simpsonlar gibi çocukların eğlenerek tüketeceği çizgi fi ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Pollok, JAN DIX mi oldu?
Gönderen Yunus, Perşembe, 28 Şubat 2008 13:24

Hatırlarsanız Pollok ile ilgili epey kelam etmiştik. (viewtopic.php?f=4&t=917)
Carlo Ambrosini'nin ünlü ressam Jackson Pollock'tan esinlerek yaratığı söylenen Pollok,bir sanat tarihçisi ve uzmanının polisiye tadındaki maceralarını içerecekti. Ne olduysa birden Pollok ile ilgili haberlerin ardı kesilmişti. Derken, Bonelli tarafından 2008 Mayıs ayında Jan Dix adlı yeni bir mini serinin yayımına başlanacağı duyurusu yapıldı. Yine Carlo Ambrosini'nin yazar ve çizerliğini üstlendiği Jan Dix neredeyse Pollok'un aynısı.

Jan Dix, Hollanda resiminde uzman bir sanat danışmanı. Büyüleyici An ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it